Miss Valentine ja rühmvõimlemise EM meelitavad Eestisse 1200 võimlejat 38 riigist

16. Jan 2016

Ootame Teid esimestele Euroopa Meistrivõistlustele rühmvõimlemises ja Miss Valentine’i võimlemisturniirile! Üritus toimub Tartus A. Le Coq spordimajas 11.-14. veebruaril.

Piletid on saadaval kohapeal: täpsem info siit.

MV_plakat

22. korda korraldatav rahvusvaheline võimlemisturniir Miss Valentine meelitab tänavu Eestisse 1200 võimlejat maailma eri nurkadest. 11.-14. veebruarini toimuval võistlusel osalevad 38 riigi sportlased, sealhulgas võimlejad Jaapanist, Mehhikost, Indiast, Austraaliast, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Kanadast ja mujalt.

Võistlusele on registreerunud mitmed nimekad võistkonnad ja individuaalvõimlejad. Rio OM-pääsme on nende hulgast juba lunastanud iluvõimlemise maailmameister Anna Rizatdinova (Ukraina) ja Aafrika meister Grace Legote (LAV) individuaalarvestuses ning Valgevene ja Ukraina koondised rühmade arvestuses. Nimekatest iluvõimlejatest on lisaks kohal ka MM naiskondliku arvestuse hõbemedalist Arina Charopa (Valgevene) ning pronksmedalist Viktoria Mazur (Ukraina). Lisaks, juunioride MK-hõbe Žala Pirijeva (Aserbaidžaan) osaleb tänavu Miss Valentine’il meistriklassis.

Samal nädalavahetusel toimub Miss Valentine’iga paralleelselt ka rühmvõimlemise EM. Meistritiitlit asub Tartus jahtima pea kogu Euroopa paremik: nii meistriklassis kui ka juunioride arvestuses on kohal maailmameistrid ja ka hõbemedali võitjad.

“Mul on väga hea meel, et üks populaarsemaid võimlemissündmusi maailmas toimub just Eestis ja Tartus,” sõnab Miss Valentine turniiri peakorraldaja Janika Mölder, kelle käe all aastatepikkune traditsioon suureks turniiriks kasvanud on. “Naudime suurt rahvusvahelist menu, mis paneb nii imestama kui ka pead murdma, kuna kõik võimalikud Tartu hotellid ja majutusasutused on sel nädalavahetusel võimlejatest pungil.”

“Kokku on osalejaid koos treenerite, kohtunike ja abilistega üle 1500,” selgitab Mölder ning lisab naerdes: “Osalevaid riike on juba nõnda palju, et ma ei tea, kuidas me kõik lipud saali üles paneme. Mulle isiklikult tuli tänavu üllatusena, et registreerunud on näiteks Kõrgõzstani, Lõuna-Aafrika Vabariigi, Puerto Rico ja India võimlejad.”

Miss Valentine 2016 
11.-14. veebruaril, Tartus A. Le Coq’i spordimajas

Registreerunud riigid:
AUS, AZE, BLR, BUL, CAN, CYP, CZE, DEN, ESP, EST, FRO, FIN, GBR, GER, GRE, HUN, IND, IRL, ISR, ITA, JPN, KAZ, KGZ, KOR, LAT, LTU, LUX, MEX, NOR, POL, PUR, ROU, RSA, RUS, SWE, UKR, USA, UZB.

Meediakajastus:

Postimees

ERR

Delfi

Partners

www.visitestonia.com